Sara Kamińska

Wiceprezes Fundacji Nations On Fire

Kobieta o delikatnym sercu i mocnej wierze. Rozkochana w Bogu. Zakorzeniona w Jego Słowie. Pełna pasji i wizji transformacji ludzkich serc przez moc Ducha Świętego.

Doskonałe wzmocnienie i dopełnienie swojego męża. Odważna i dzielna. Posłuszna. Gotowa na poświęcenie dla Pana – przeprowadziła się z Ekwadoru do Polski, aby tutaj służyć Panu i ludziom.

Jej największym marzeniem jest widzieć duchowy wzrost u ludzi i ich głód Bożej obecności.

O Bogu mówi: „Kocham Jego Ojcowskie serce. On jest w nas tak szaleńczo rozkochany! Nigdy nie odpuszcza – zawsze o nas walczy. Codziennie szuka sposobu, aby pokazać swoim dzieciom jak bardzo je kocha. Jak poucza, to w sposób pełen miłości. Wybacza. Przemienia. Bierze największy ból i zmienia go w radość. Taki jest mój Bóg!”

Rodzina jest dla niej niesamowitym darem Bożym. Podróże, pokazywanie świata synkowi Dawidowi i córeczce Abigail są jej prawdziwą pasją.

Świadectwo

Urodziłam się w Quito, stolicy Ekwadoru. Dorastałam w rodzinie chrześcijańskiej – moi rodzice są pastorami kościołów „Su Presencia” rozrzuconych po całym obszarze kraju.

W pierwszych latach swojego życia dorastałam w dwóch różnych światach. Pierwszym z nich był kościół, drugim zaś „codzienne życie szkoły”. Zdawałam sobie sprawę, że moi przyjaciele postrzegają chrześcijan jako nudnych i religijnych ludzi, dlatego też nie chciałam, żeby utożsamiali mnie z nimi.

Pewnego wieczoru, jak zwykle przed snem, czytałam Biblię w swoim pokoju. Nagle słowa Pisma zaczęły dotykać mojego serca, a Duch Święty przyszedł do mojego pokoju w tak potężny sposób, że każde przeczytane słowo stało się żywe i realne. Mój wstyd zmienił się w odwagę, Duch Święty zaczął do mnie mówić, uczyć mnie i napominać. Nagle Bóg nie był już tylko Bogiem moich rodziców. On stał się moim Bogiem i Zbawicielem.

Następnego dnia, po napełnieniu Duchem Świętym, byłam już gotowa i zaczęłam głosić Ewangelię swoim znajomym. Robiłam to w szkole, w domach, parkach i na ulicach. W wieku 12 lat założyłam swoją pierwszą grupę domową składającą się z dziesięciorga nastolatków. Tak właśnie narodziła się moja służba.

Ukończyłam Szkołę Business School in Ecuador, w specjalności marketing, oraz kurs w zakresie produkcji radiowej i telewizyjnej w Centro Cristiano de Comunicaciones. Na czwartym roku studiów wyjechałam do Stanów Zjednoczonych i tam uzyskałam stopień licencjata w zakresie mediów elektronicznych na Uniwersytecie Northwestern. Jednocześnie ukończyłam studia pomocnicze w zakresie Biblii oraz kilka kursów przygotowujących do służby.

Po powrocie do Ekwadoru rozpoczęłam pracę w znanym domu produkcyjnym, jednocześnie aktywnie działając w Kościele. Głęboko odczuwając Boże powołanie, zdecydowałam się zakończyć karierę zawodową i w pełni poświęcić się służbie Bogu. Pełniłam służbę lidera uwielbienia i usługiwałam na wielu konferencjach młodzieżowych w kraju. Założyłam również szkołę uwielbienia „Aviva” w Quito.

W lutym 2017 wyszłam za mąż za Jakuba, z którym dzielę to same powołanie, misję i służbę inspirowane przez samego Ducha Świętego.

Odwiedź moje profile na social mediach!